Mallory Sonalert Products ZA120MASP1
ZA120MASP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA120MASP1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 48-120VDC/AC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA120MASP1.pdf
Availability of ZA120MASP1
QUANTITY
ZA120MASP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA120MASP1
Internal Part NumberEIS-ZA120MASP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA120MASP1
Related LinksZA120, ZA120MASP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA120MASP1 Details Description
Related parts for ZA120MASP1
EVAL MOD FOR TPS61016 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf