JKL Components Corporation ZFS-85000HD-CW
ZFS-85000HD-CW picture photo
Mfg. Part Number
ZFS-85000HD-CW
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED FLEX RIBBON 12V WHT
Datasheet Download
ZFS-85000HD-CW.pdf
Availability of ZFS-85000HD-CW
QUANTITY
ZFS-85000HD-CW Order Process
Ship out your order
Specifications of ZFS-85000HD-CW
Internal Part NumberEIS-ZFS-85000HD-CW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series-
PackagingReel
TypeLED Engine
ColorWhite, Cool
CCT (K)6250K
Wavelength-
ConfigurationLinear Light Strip, Flexible
Flux @ Current/Temperature - Test1800 lm (Typ)
Current - Test4.4A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test34 lm/W
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension5000.00mm L x 8.00mm W
Height2.50mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZFS-85000HD-CW
Related LinksZFS-850, ZFS-85000HD-CW Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
ZFS-85000HD-CW Details Description
Related parts for ZFS-85000HD-CW
REPL HOUSING SHELL FOR 2300E datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN TRB JACK STR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 137 OHM 1% 20W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 5V 2725W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
MINITEK PWR4.2 RA HEADER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf