TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 12.7MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9.pdf
Availability of ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
QUANTITY
ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
Standard Package1,000
SeriesZHD-SCE
Packaging1000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.50" x 1.97" (12.7mm x 50.0mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-1K-12.7-50-S1-9
PANEL FRONT 19X14X0.07" GREY datasheet.pdf
GDT 1500V 500V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 33.33333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1=350 METERS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 210MA 1.9 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf