TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 25.4MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
QUANTITY
ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
Standard Package1,000
SeriesZHD-SCE
Packaging1000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1.00" x 1.97" (25.4mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-1K-25.4-50-S1-4
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ STUBBY 1" datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC TRANSMIT/RCVR SWITCH 56-TQFN datasheet.pdf
IC MC13917 EVB 434MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG SOCKET ASSY 20POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 5POS 6MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 5CPH datasheet.pdf