TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
ZHD-SCE-1K-6.4-50-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 6.4MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-1K-6.4-50-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
QUANTITY
ZHD-SCE-1K-6.4-50-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileZHD Low Fire Hazard, Diesel Resistant heat shrink cable identification
Featured ProductZHD Low-Fire-Hazard, Diesel-Resistant Heat Shrink Cable Identification
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesZHD-SCE
Packaging1000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.25" x 1.97" (6.4mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
ZHD-SCE-1K-6.4-50-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-1K-6.4-50-4
STRAIGHT DUAL-ROW MALE HEADER datasheet.pdf
PANEL SIDE 42X32X0.8" BE/GY 1/PR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K RHEO 10DFN datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR DSO16 datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 10' GRAY datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG-UHF MINIJACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf