TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 4.8MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
QUANTITY
ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileZHD Low Fire Hazard, Diesel Resistant heat shrink cable identification
Featured ProductZHD Low-Fire-Hazard, Diesel-Resistant Heat Shrink Cable Identification
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesZHD-SCE
Packaging5000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.19" x 1.97" (4.8mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-5K-4.8-50-S1-4
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3.3V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 16-SO datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 115 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HDM EMPR090F155FK datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf