Zetex Semiconductors ZLNB2002Q16
ZLNB2002Q16 picture photo
Mfg. Part Number
ZLNB2002Q16
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
DUAL TONE and POLARITY SWITCH LNB MULTIPLEX CONTROLLER IC
Datasheet Download
ZLNB2002Q16.pdf
Availability of ZLNB2002Q16
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZLNB2002Q16 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZLNB2002Q16
Internal Part NumberEIS-ZLNB2002Q16
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZLNB2002Q16 today.
SeriesZLNB20
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZLNB2002Q16
Alternative Part (Replacement)EIS-ZLNB2002Q16
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZLNB2, ZLNB2002Q16 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZLNB2002Q16 Details Description
Related parts for ZLNB2002Q16
RES SMD 200K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA Signage 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 17.15MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf