Diodes Incorporated ZLNB2007Q16TC
ZLNB2007Q16TC picture photo
Mfg. Part Number
ZLNB2007Q16TC
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
MUX DUAL DUAL H/V TONE SW 16QSOP
Datasheet Download
ZLNB2007Q16TC.pdf
Availability of ZLNB2007Q16TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZLNB2007Q16TC Order Process
Ship out your order
Specifications of ZLNB2007Q16TC
Internal Part NumberEIS-ZLNB2007Q16TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionMultiplex Controller
Frequency-
RF TypeLNB, DiSEqC™ , STBs
Secondary AttributesWith Dual Tone and Polarity Switch
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZLNB2007Q16TC
Related LinksZLNB20, ZLNB2007Q16TC Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZLNB2007Q16TC Details Description
Related parts for ZLNB2007Q16TC
LABEL LSR POLY SIL 0.70 X 0.50" datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG GANG 4POS PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.1K OHM 0404 datasheet.pdf
IC RCVR FSK 915MHZ 5.4V 16-TSSOP datasheet.pdf
TEST LEAD BANANA PLUGS 36" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf