Zetex Semiconductors ZMR25HCL
ZMR25HCL picture photo
Mfg. Part Number
ZMR25HCL
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
Fixed 2.5, 3.3 and 5 volt miniature voltage regulators IC
Datasheet Download
ZMR25HCL.pdf
Availability of ZMR25HCL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZMR25HCL Order Process
Ship out your order
Specifications of ZMR25HCL
Internal Part NumberEIS-ZMR25HCL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZMR25HCL today.
SeriesZMR25H
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZMR25HCL
Alternative Part (Replacement)EIS-ZMR25HCL
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZMR2, ZMR25HCL Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZMR25HCL Details Description
Related parts for ZMR25HCL
CUTTER SIDE TAPERED 5" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 510 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 266 OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf