Vishay Semiconductor/Diodes Division ZPY33-TAP
ZPY33-TAP picture photo
Mfg. Part Number
ZPY33-TAP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 1.3W DO41
Datasheet Download
ZPY33-TAP.pdf
Availability of ZPY33-TAP
QUANTITY
ZPY33-TAP Order Process
Ship out your order
Specifications of ZPY33-TAP
Internal Part NumberEIS-ZPY33-TAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)11 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-41
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZPY33-TAP
Related LinksZPY3, ZPY33-TAP Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZPY33-TAP Details Description
Related parts for ZPY33-TAP
IC FIFO SYNC 4KX18 15NS 64QFP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .15SEC-30M datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE SPARKGAP 255V datasheet.pdf