Diodes Incorporated ZR404005F25TA
ZR404005F25TA picture photo
Mfg. Part Number
ZR404005F25TA
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23
Datasheet Download
ZR404005F25TA.pdf
Availability of ZR404005F25TA
QUANTITY
ZR404005F25TA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZR404005F25TA
Internal Part NumberEIS-ZR404005F25TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.5%
Temperature Coefficient100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz45µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode60µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZR404005F25TA
Related LinksZR4040, ZR404005F25TA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZR404005F25TA Details Description
Related parts for ZR404005F25TA
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
MA-S SPARE ACT'R datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
ETRAK2 W/16 ISO24VDO+POE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf