Zetex Semiconductors ZRA250N8005
ZRA250N8005 picture photo
Mfg. Part Number
ZRA250N8005
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
PRECISION 2.5 VOLT MICROPOWER VOLTAGE REFERENCE IC
Datasheet Download
ZRA250N8005.pdf
Availability of ZRA250N8005
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZRA250N8005 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRA250N8005
Internal Part NumberEIS-ZRA250N8005
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZRA250N8005 today.
SeriesZRA250
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRA250N8005
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRA250N8005
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZRA25, ZRA250N8005 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRA250N8005 Details Description
Related parts for ZRA250N8005
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .180" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-10V 120W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/ADJ 0.25A 10SON datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO220AB datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 15V 20MA 0402 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf