Zetex Semiconductors ZRT040GB2
ZRT040GB2 picture photo
Mfg. Part Number
ZRT040GB2
Brief Description
4.0V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC
Datasheet Download
ZRT040GB2.pdf
Availability of ZRT040GB2
QUANTITY
ZRT040GB2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT040GB2
Internal Part NumberEIS-ZRT040GB2
Delivery TimeIn stock, ship ZRT040GB2 today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRT040GB2
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRT040GB2
Related LinksZRT0, ZRT040GB2 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRT040GB2 Details Description
Related parts for ZRT040GB2
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES .47 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 18POS PANL SLDTAIL datasheet.pdf
IC BUFF/MUX SCHMITT-TRIG SC70-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf