Zetex Semiconductors ZRT040N8C1
ZRT040N8C1 picture photo
Mfg. Part Number
ZRT040N8C1
Brief Description
4.0V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC
Datasheet Download
ZRT040N8C1.pdf
Availability of ZRT040N8C1
QUANTITY
ZRT040N8C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT040N8C1
Internal Part NumberEIS-ZRT040N8C1
Delivery TimeIn stock, ship ZRT040N8C1 today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRT040N8C1
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRT040N8C1
Related LinksZRT04, ZRT040N8C1 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRT040N8C1 Details Description
Related parts for ZRT040N8C1
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 143W 1.2-5.5VOUT 26A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB M4 PRO2 64QFN datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 8POS VERT GOLD datasheet.pdf