Zetex Semiconductors ZRT040N8C2
ZRT040N8C2 picture photo
Mfg. Part Number
ZRT040N8C2
Brief Description
4.0V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC
Datasheet Download
ZRT040N8C2.pdf
Availability of ZRT040N8C2
QUANTITY
ZRT040N8C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT040N8C2
Internal Part NumberEIS-ZRT040N8C2
Delivery TimeIn stock, ship ZRT040N8C2 today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRT040N8C2
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRT040N8C2
Related LinksZRT04, ZRT040N8C2 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRT040N8C2 Details Description
Related parts for ZRT040N8C2
TERMINAL BLOCK 5.08MM 6POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 10-40VIN +/-12VOU datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
8369-3 CUT OFF PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
22UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf