Zetex Semiconductors ZRT100N8C2
ZRT100N8C2 picture photo
Mfg. Part Number
ZRT100N8C2
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
9.8V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC
Datasheet Download
ZRT100N8C2.pdf
Availability of ZRT100N8C2
QUANTITY
ZRT100N8C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT100N8C2
Internal Part NumberEIS-ZRT100N8C2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZRT100N8C2 today.
SeriesZRT100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRT100N8C2
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRT100N8C2
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZRT10, ZRT100N8C2 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRT100N8C2 Details Description
Related parts for ZRT100N8C2
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 80.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 25NS 48TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO204AL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
JT 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
15UF 450V 15X30MM 85C 20000H datasheet.pdf