Honeywell Sensing and Productivity Solutions ZS-2225-109
ZS-2225-109 picture photo
Mfg. Part Number
ZS-2225-109
Manufacturer
Product Category
Rotary Potentiometers, Rheostats
Brief Description
POTENTIOMETER LINEAR
Datasheet Download
ZS-2225-109.pdf
Availability of ZS-2225-109
QUANTITY
ZS-2225-109 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZS-2225-109
Internal Part NumberEIS-ZS-2225-109
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPotentiometer Line
Standard Package1
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyRotary Potentiometers, Rheostats
Series-
PackagingBulk
TaperLinear
Resistance (Ohms)-
Tolerance-
Number of Gangs-
Built in Switch-
Power (Watts)-
Temperature Coefficient-
Number of Turns-
Rotation-
Adjustment Type-
Resistive Material-
Termination Style-
Actuator Type-
Actuator Length-
Actuator Diameter-
Bushing Thread-
Mounting Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZS-2225-109
Related LinksZS-22, ZS-2225-109 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
ZS-2225-109 Details Description
Related parts for ZS-2225-109
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 5% RAD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 7.5A 50 MOHM TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 16SOIC datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR VOLT MNTR 20QFN datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-UMAX datasheet.pdf
IC OSC VCXO 120MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 33 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 47UF 450V RADIAL datasheet.pdf
20A BACK STUD CONNECTED WHITE datasheet.pdf