JKL Components Corporation ZSM-703B/NWS/39-24-W10
ZSM-703B/NWS/39-24-W10 picture photo
Mfg. Part Number
ZSM-703B/NWS/39-24-W10
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED BLUE W/WHITE CAP SMD
Datasheet Download
ZSM-703B/NWS/39-24-W10.pdf
Availability of ZSM-703B/NWS/39-24-W10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZSM-703B/NWS/39-24-W10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZSM-703B/NWS/39-24-W10
Internal Part NumberEIS-ZSM-703B/NWS/39-24-W10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating-
Lens Style/Size-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Current - Test-
Viewing Angle-
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZSM-703B/NWS/39-24-W10
Related LinksZSM-703B/NW, ZSM-703B/NWS/39-24-W10 Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
ZSM-703B/NWS/39-24-W10 Details Description
Related parts for ZSM-703B/NWS/39-24-W10
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 70POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SWITCH PWR DIST DUAL 8SON datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 32V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X2 W/ADH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf