Mallory Sonalert Products ZT120LACTB
ZT120LACTB picture photo
Mfg. Part Number
ZT120LACTB
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 120VAC PNL MNT BLUE
Datasheet Download
ZT120LACTB.pdf
Availability of ZT120LACTB
QUANTITY
ZT120LACTB Order Process
Ship out your order
Specifications of ZT120LACTB
Internal Part NumberEIS-ZT120LACTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZT
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range90 ~ 120V
Frequency3.7kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 90V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationScrew Terminals
Size / Dimension30.7mm Dia x 56.8mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZT120LACTB
Related LinksZT120, ZT120LACTB Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZT120LACTB Details Description
Related parts for ZT120LACTB
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
11X 5P FEDERLEI 2,5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 16" 2S CRS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/4" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
FIXED IND 9NH 1.42A 70 MOHM SMD datasheet.pdf