Diodes Incorporated ZTD09N50DE6QTA
ZTD09N50DE6QTA picture photo
Mfg. Part Number
ZTD09N50DE6QTA
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 50V 1A
Datasheet Download
ZTD09N50DE6QTA.pdf
Availability of ZTD09N50DE6QTA
QUANTITY
ZTD09N50DE6QTA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZTD09N50DE6QTA
Internal Part NumberEIS-ZTD09N50DE6QTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic270mV @ 50mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max)10nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 500mA, 2V
Power - Max1.1W
Frequency - Transition215MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-26
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZTD09N50DE6QTA
Related LinksZTD09N5, ZTD09N50DE6QTA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZTD09N50DE6QTA Details Description
Related parts for ZTD09N50DE6QTA
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 018 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 5% 25V AXIAL datasheet.pdf
AUTO SYNCHRONIZER datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 30W datasheet.pdf