TDK-Lambda Americas, Inc. ZWD150PAF0524/JA
ZWD150PAF0524/JA picture photo
Mfg. Part Number
ZWD150PAF0524/JA
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 150W
Datasheet Download
ZWD150PAF0524/JA.pdf
Availability of ZWD150PAF0524/JA
QUANTITY
ZWD150PAF0524/JA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZWD150PAF0524/JA
Internal Part NumberEIS-ZWD150PAF0524/JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelZWD-PAF.igsZWD-PAF.stp
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesZWD-PAF
TypeEnclosed
Number of Outputs2
Voltage - Input85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 224V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)5A, 6A
Power (Watts)150W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension8.74" L x 3.35" W x 1.57" H (222.0mm x 85.1mm x 40.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZWD150PAF0524/JA
Related LinksZWD150PA, ZWD150PAF0524/JA Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
ZWD150PAF0524/JA Details Description
Related parts for ZWD150PAF0524/JA
LED 46MM SQR 16LED-CLUSTR SUPYEL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO220F datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf