TDK-Lambda Americas, Inc. ZWS100BAF-5/A
ZWS100BAF-5/A picture photo
Mfg. Part Number
ZWS100BAF-5/A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Datasheet Download
ZWS100BAF-5/A.pdf
Availability of ZWS100BAF-5/A
QUANTITY
ZWS100BAF-5/A Order Process
Ship out your order
Specifications of ZWS100BAF-5/A
Internal Part NumberEIS-ZWS100BAF-5/A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelZWS100BAF.stpZWS100BAF.igs
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesZWS100BAF
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency86%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZWS100BAF-5/A
Related LinksZWS100, ZWS100BAF-5/A Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
ZWS100BAF-5/A Details Description
Related parts for ZWS100BAF-5/A
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
ENCODER MINI 32CPR 12.7X6MM datasheet.pdf
ACP-101 CUTOFF-DIES datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80A D-61-8-SL datasheet.pdf