Diodes Incorporated ZXBM2001X10TA
ZXBM2001X10TA picture photo
Mfg. Part Number
ZXBM2001X10TA
Manufacturer
Product Category
PMIC - Motor Drivers, Controllers
Brief Description
IC MOTOR CONTROLLER PWM 10MSOP
Datasheet Download
ZXBM2001X10TA.pdf
Availability of ZXBM2001X10TA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZXBM2001X10TA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXBM2001X10TA
Internal Part NumberEIS-ZXBM2001X10TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Motor Drivers, Controllers
Series-
Motor Type - Stepper-
Motor Type - AC, DCBrushless DC (BLDC)
FunctionController - Commutation, Direction Management
Output ConfigurationPre-Driver - Half Bridge (2)
InterfacePWM
Technology-
Step Resolution-
ApplicationsFan Controller
Current - Output-
Voltage - Supply4.5 V ~ 18 V
Voltage - Load-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZXBM2001X10TA
Related LinksZXBM20, ZXBM2001X10TA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZXBM2001X10TA Details Description
Related parts for ZXBM2001X10TA
DIODE ZENER 6.8V 1W SOT89 datasheet.pdf
PATCHBAY 96TT JACK 3.5" UNWIRED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
3PHASE SOLID-STATE CONTACTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23 datasheet.pdf