Zetex Semiconductors ZXCD1000
ZXCD1000 picture photo
Mfg. Part Number
ZXCD1000
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
HIGH FIDELITY CLASS D AUDIO AMPLIFIER SOLUTION IC
Datasheet Download
ZXCD1000.pdf
Availability of ZXCD1000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZXCD1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXCD1000
Internal Part NumberEIS-ZXCD1000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXCD1000 today.
SeriesZXCD10
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXCD1000
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXCD1000
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXCD, ZXCD1000 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXCD1000 Details Description
Related parts for ZXCD1000
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf