Zetex Semiconductors ZXCT1010
ZXCT1010 picture photo
Mfg. Part Number
ZXCT1010
Brief Description
Enhanced high-side current monitor IC
Datasheet Download
ZXCT1010.pdf
Availability of ZXCT1010
QUANTITY
ZXCT1010 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXCT1010
Internal Part NumberEIS-ZXCT1010
Delivery TimeIn stock, ship ZXCT1010 today.
SeriesZXCT10
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXCT1010
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXCT1010
Related LinksZXCT, ZXCT1010 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXCT1010 Details Description
Related parts for ZXCT1010
IC COUNTER BIN DUAL 4BIT 14DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
HS 25MM ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN INPUT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf