Zetex Semiconductors ZXM64N035G
ZXM64N035G picture photo
Mfg. Part Number
ZXM64N035G
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
35V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC
Datasheet Download
ZXM64N035G.pdf
Availability of ZXM64N035G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZXM64N035G Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXM64N035G
Internal Part NumberEIS-ZXM64N035G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXM64N035G today.
SeriesZXM64N
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXM64N035G
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXM64N035G
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXM64, ZXM64N035G Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXM64N035G Details Description
Related parts for ZXM64N035G
RETRACT SHEATH BANA PLUG 60" RED datasheet.pdf
GDT 90V 5KA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.2A 51.6 MOHM SMD datasheet.pdf
JACK RCA PATCH 50 OHM BNC INTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
KIT EVAL CARD DS80PCI800 datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 480VAC AXIAL datasheet.pdf