Zetex Semiconductors ZXT14N20DXTC
ZXT14N20DXTC picture photo
Mfg. Part Number
ZXT14N20DXTC
Brief Description
20V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC
Datasheet Download
ZXT14N20DXTC.pdf
Availability of ZXT14N20DXTC
QUANTITY
ZXT14N20DXTC Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXT14N20DXTC
Internal Part NumberEIS-ZXT14N20DXTC
Delivery TimeIn stock, ship ZXT14N20DXTC today.
SeriesZXT14N
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXT14N20DXTC
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXT14N20DXTC
Related LinksZXT14N, ZXT14N20DXTC Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXT14N20DXTC Details Description
Related parts for ZXT14N20DXTC
DSUB CABL-AFP37G/ AE37G / X datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048W/H1504TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 16A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 20PPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 24AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 11.65 IN datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf