Diodes Incorporated ZXTP25015DFHTA
ZXTP25015DFHTA picture photo
Mfg. Part Number
ZXTP25015DFHTA
Brief Description
TRANS PNP 15V 4A SOT23-3
Datasheet Download
ZXTP25015DFHTA.pdf
Availability of ZXTP25015DFHTA
QUANTITY
ZXTP25015DFHTA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXTP25015DFHTA
Internal Part NumberEIS-ZXTP25015DFHTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN OtherCopper Bond Wire and Wafer Source 07/Nov/2013
Standard Package3,000
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)4A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)15V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic220mV @ 500mA, 5A
Current - Collector Cutoff (Max)50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce300 @ 10mA, 2V
Power - Max1.25W
Frequency - Transition295MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZXTP25015DFHTA
Related LinksZXTP250, ZXTP25015DFHTA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZXTP25015DFHTA Details Description
Related parts for ZXTP25015DFHTA
RES SMD 953 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC LOG AMP RF DETECT 45DB 8-MSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 86POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TCO 3A 143C RADIAL datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 48BIT 100-TQFP datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf