Diodes Incorporated ZXTP25100CZTA
ZXTP25100CZTA picture photo
Mfg. Part Number
ZXTP25100CZTA
Brief Description
TRANS PNP 100V 1A SOT89
Datasheet Download
ZXTP25100CZTA.pdf
Availability of ZXTP25100CZTA
QUANTITY
ZXTP25100CZTA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXTP25100CZTA
Internal Part NumberEIS-ZXTP25100CZTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN OtherCopper Bond Wire and Wafer Source 07/Nov/2013
Standard Package1,000
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)100V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic225mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max)50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 10mA, 2V
Power - Max2.4W
Frequency - Transition180MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZXTP25100CZTA
Related LinksZXTP25, ZXTP25100CZTA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZXTP25100CZTA Details Description
Related parts for ZXTP25100CZTA
IDC CABLE - HKR14S/AE14G/HKR14S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SS TIE 450LB 33" datasheet.pdf
Connector Receptacle 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 96POS datasheet.pdf