Littelfuse 01220087Z
01220087Z picture photo
Mfg. Part Number
01220087Z
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 30A PCB
Datasheet Download
01220087Z.pdf
Availability of 01220087Z
QUANTITY
01220087Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 01220087Z
Internal Part NumberEIS-01220087Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series122
Fuseholder TypeClip
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related Products1/4" Dia
Fuse Size1/4" Dia (6.35mm)
Number of Circuits1
Voltage250V
Current Rating30A
Mounting TypePCB
OrientationHorizontal
Termination StylePC Pin
Contact MaterialBeryllium Copper
Contact FinishSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)01220087Z
Related Links0122, 01220087Z Datasheet, Littelfuse Distributor
01220087Z Details Description
Related parts for 01220087Z
CAP CER 3.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf
COPPR PARA SPLICE CMA 130000-160 datasheet.pdf
RES 56 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT PLUG datasheet.pdf
2,2UF 63V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf