Littelfuse 01500326Z
01500326Z picture photo
Mfg. Part Number
01500326Z
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE HOLDER
Datasheet Download
01500326Z.pdf
Availability of 01500326Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
01500326Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 01500326Z
Internal Part NumberEIS-01500326Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series-
Fuseholder Type-
Fuse Type-
For Use With/Related Products-
Fuse Size-
Number of Circuits-
Voltage-
Current Rating-
Mounting Type-
Orientation-
Termination Style-
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)01500326Z
Related Links0150, 01500326Z Datasheet, Littelfuse Distributor
01500326Z Details Description
Related parts for 01500326Z
IC FLASH 256KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf