AVX Corporation 02013A220GAT2A
02013A220GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
02013A220GAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
02013A220GAT2A.pdf
Availability of 02013A220GAT2A
QUANTITY
02013A220GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013A220GAT2A
Internal Part NumberEIS-02013A220GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013A220GAT2A
Related Links02013A2, 02013A220GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013A220GAT2A Details Description
Related parts for 02013A220GAT2A
RES 20 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 41A SOT-227B datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMINI datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR MINI BLK 3MM datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf