AVX Corporation 02013J0R1PBWTR\500
02013J0R1PBWTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
02013J0R1PBWTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J0R1PBWTR\500.pdf
Availability of 02013J0R1PBWTR\500
QUANTITY
02013J0R1PBWTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J0R1PBWTR\500
Internal Part NumberEIS-02013J0R1PBWTR\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.02pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J0R1PBWTR\500
Related Links02013J0R1, 02013J0R1PBWTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J0R1PBWTR\500 Details Description
Related parts for 02013J0R1PBWTR\500
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1/2W 43.2OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Automotive 10-MSOP-EP datasheet.pdf
LED PANEL IND 3V YELLOW datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf