AVX Corporation 02013J0R4BBWTR
02013J0R4BBWTR picture photo
Mfg. Part Number
02013J0R4BBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.4PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J0R4BBWTR.pdf
Availability of 02013J0R4BBWTR
QUANTITY
02013J0R4BBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J0R4BBWTR
Internal Part NumberEIS-02013J0R4BBWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J0R4BBWTR
Related Links02013J0, 02013J0R4BBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J0R4BBWTR Details Description
Related parts for 02013J0R4BBWTR
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 56A DPAK datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 24V datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 865MA 200 MOHM datasheet.pdf
SIZE 22D, CLASS D, HIGH DENSITY datasheet.pdf
40V, SOT89, NPN medium power transistor IC datasheet.pdf