Epson MA-505 16.2570M-K0: ROHS
MA-505 16.2570M-K0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 16.2570M-K0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.2570 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 16.2570M-K0: ROHS.pdf
Availability of MA-505 16.2570M-K0: ROHS
QUANTITY
MA-505 16.2570M-K0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 16.2570M-K0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 16.2570M-K0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.257MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 16.2570M-K0: ROHS
Related LinksMA-505 16.25, MA-505 16.2570M-K0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 16.2570M-K0: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 16.2570M-K0: ROHS
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 35A 480VAC 300VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL88012 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 300MA 30V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 702MA 820 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf