AVX Corporation 02013J1R9ABWTR\500
02013J1R9ABWTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
02013J1R9ABWTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Datasheet Download
02013J1R9ABWTR\500.pdf
Availability of 02013J1R9ABWTR\500
QUANTITY
02013J1R9ABWTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 02013J1R9ABWTR\500
Internal Part NumberEIS-02013J1R9ABWTR\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)02013J1R9ABWTR\500
Related Links02013J1R9, 02013J1R9ABWTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
02013J1R9ABWTR\500 Details Description
Related parts for 02013J1R9ABWTR\500
RES 1.5 OHM 0.4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606 datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
L37-3F SHEET 320X320X.25MM W/ADH datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf