AVX Corporation 0201ZA9R0CAQ2A
0201ZA9R0CAQ2A picture photo
Mfg. Part Number
0201ZA9R0CAQ2A
Brief Description
CAP CER 9PF 10V NP0 0201
Datasheet Download
0201ZA9R0CAQ2A.pdf
Availability of 0201ZA9R0CAQ2A
QUANTITY
0201ZA9R0CAQ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0201ZA9R0CAQ2A
Internal Part NumberEIS-0201ZA9R0CAQ2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0201ZA9R0CAQ2A
Related Links0201ZA9, 0201ZA9R0CAQ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0201ZA9R0CAQ2A Details Description
Related parts for 0201ZA9R0CAQ2A
IDC CABLE - MSD60K/MC60M/MPK60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS THRU SOCKET SLD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 11POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
Q50L BLK HS 16.14" Q TIE datasheet.pdf