AVX Corporation 0201ZD222JAT2A
0201ZD222JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0201ZD222JAT2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 10V X5R 0201
Datasheet Download
0201ZD222JAT2A.pdf
Availability of 0201ZD222JAT2A
QUANTITY
0201ZD222JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0201ZD222JAT2A
Internal Part NumberEIS-0201ZD222JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0201ZD222JAT2A
Related Links0201ZD2, 0201ZD222JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0201ZD222JAT2A Details Description
Related parts for 0201ZD222JAT2A
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
MINI PV CTW 15AU 18-20 AWG L/P datasheet.pdf
A5 3.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 264MA 2 OHM TH datasheet.pdf
STRIP MARKER 6 SPCL datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 16 M20 BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1600VDC datasheet.pdf