AVX Corporation 0201ZK4R3BBWTR\500
0201ZK4R3BBWTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
0201ZK4R3BBWTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 4.3PF 10V 0201
Datasheet Download
0201ZK4R3BBWTR\500.pdf
Availability of 0201ZK4R3BBWTR\500
QUANTITY
0201ZK4R3BBWTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0201ZK4R3BBWTR\500
Internal Part NumberEIS-0201ZK4R3BBWTR\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated10V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0201ZK4R3BBWTR\500
Related Links0201ZK4R3, 0201ZK4R3BBWTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
0201ZK4R3BBWTR\500 Details Description
Related parts for 0201ZK4R3BBWTR\500
RESISTOR POWER ADJ 10 OHM 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7S SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf