Littelfuse 0215.315MXGP
0215.315MXGP picture photo
Mfg. Part Number
0215.315MXGP
Brief Description
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0215.315MXGP.pdf
Availability of 0215.315MXGP
QUANTITY
0215.315MXGP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0215.315MXGP
Internal Part NumberEIS-0215.315MXGP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Series215
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating315mA
Response TimeSlow
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage1.5kA
Melting I²t0.975
ApprovalsCE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance0.88 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0215.315MXGP
Related Links0215.3, 0215.315MXGP Datasheet, Littelfuse Distributor
0215.315MXGP Details Description
Related parts for 0215.315MXGP
IC 12-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf
IC FLTR SWCAP UNIV PRGRMBL 24DIP datasheet.pdf
IC CTLR TOUCH SENSOR PROX 16-QFN datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 28AWG RED 100' datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 80mA Backlight 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-K-770-E1 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 3A TO-263 datasheet.pdf