Littelfuse 021506.3MXF22P
021506.3MXF22P picture photo
Mfg. Part Number
021506.3MXF22P
Brief Description
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
021506.3MXF22P.pdf
Availability of 021506.3MXF22P
QUANTITY
021506.3MXF22P Order Process
Ship out your order
Specifications of 021506.3MXF22P
Internal Part NumberEIS-021506.3MXF22P
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating6.3A
Response TimeSlow
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage1.5kA
Melting I²t128.75
ApprovalsCCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance0.0108 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)021506.3MXF22P
Related Links021506., 021506.3MXF22P Datasheet, Littelfuse Distributor
021506.3MXF22P Details Description
Related parts for 021506.3MXF22P
IDC CABLE - CSC26G/AE26G/CSC26G datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 20K OHM SMD datasheet.pdf
TERM RING NYL 22-18AWG #6-10 datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 6" datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
12.5MM X 38MM 1=25/PK datasheet.pdf
MOD ROUTER TP/FT-10 TO TP/FT-10 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf