CTS Electronic Components 026TB32R251B1A1
026TB32R251B1A1 picture photo
Mfg. Part Number
026TB32R251B1A1
Brief Description
POT 250 OHM 5W WIREWOUND LINEAR
Datasheet Download
026TB32R251B1A1.pdf
Availability of 026TB32R251B1A1
QUANTITY
026TB32R251B1A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 026TB32R251B1A1
Internal Part NumberEIS-026TB32R251B1A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TaperLinear
Resistance (Ohms)250
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)5W
Actuator TypeRound
Actuator Length1.000" (25.40mm)
Actuator Diameter0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)026TB32R251B1A1
Related Links026TB32, 026TB32R251B1A1 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
026TB32R251B1A1 Details Description
Related parts for 026TB32R251B1A1
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH MAGN REED SPST 3W 175V datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC50H/AE50M/HSC50H datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5 CMOS datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf