Littelfuse 0315.150VXP
0315.150VXP picture photo
Mfg. Part Number
0315.150VXP
Brief Description
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
0315.150VXP.pdf
Availability of 0315.150VXP
QUANTITY
0315.150VXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0315.150VXP
Internal Part NumberEIS-0315.150VXP
Standard Package5
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating150mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.27
ApprovalsCE, CSA, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.275" Dia x 1.275" L (6.99mm x 32.39mm)
DC Cold Resistance20 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0315.150VXP
Related Links0315., 0315.150VXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0315.150VXP Details Description
Related parts for 0315.150VXP
TRIMMER 100 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 240V TO-92 datasheet.pdf
IC TXRX6/10 RS-232 12V 38TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 3W 4527 datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 344MA 2.85 OHM datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf