Littelfuse 0325010.MX52LP
0325010.MX52LP picture photo
Mfg. Part Number
0325010.MX52LP
Brief Description
FUSE 250V SB PT 3AB 10A
Datasheet Download
0325010.MX52LP.pdf
Availability of 0325010.MX52LP
QUANTITY
0325010.MX52LP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0325010.MX52LP
Internal Part NumberEIS-0325010.MX52LP
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage400A
Melting I²t137
ApprovalsCE, CSA, KC, PSE, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance0.0132 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0325010.MX52LP
Related Links0325010, 0325010.MX52LP Datasheet, Littelfuse Distributor
0325010.MX52LP Details Description
Related parts for 0325010.MX52LP
MOSFET N-CH 100V 9.4A I-PAK datasheet.pdf
IC MPU 603E 200MHZ 255CICBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.27 OHM 5% 25W datasheet.pdf