Littelfuse 0325010.MXP
0325010.MXP picture photo
Mfg. Part Number
0325010.MXP
Brief Description
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
0325010.MXP.pdf
Availability of 0325010.MXP
QUANTITY
0325010.MXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0325010.MXP
Internal Part NumberEIS-0325010.MXP
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage400A
Melting I²t137
ApprovalsCE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
DC Cold Resistance0.0132 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0325010.MXP
Related Links03250, 0325010.MXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0325010.MXP Details Description
Related parts for 0325010.MXP
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
JPT/MT3 BU-GEH 4P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.506" NYLON BLK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf