Vishay/BCcomponents BFC246925334
BFC246925334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246925334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246925334.pdf
Availability of BFC246925334
QUANTITY
BFC246925334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246925334
Internal Part NumberEIS-BFC246925334
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT469
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246925334
Related LinksBFC246, BFC246925334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246925334 Details Description
Related parts for BFC246925334
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32"-48" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 150MA 2.2 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf