Littelfuse 0326.700VXP
0326.700VXP picture photo
Mfg. Part Number
0326.700VXP
Brief Description
FUSE CERAMIC 700MA 250VAC 125VDC
Datasheet Download
0326.700VXP.pdf
Availability of 0326.700VXP
QUANTITY
0326.700VXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0326.700VXP
Internal Part NumberEIS-0326.700VXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series326
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating700mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC125V
Response TimeSlow
Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A AC, 10kA DC
Melting I²t6.42
ApprovalsCE, CSA, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
DC Cold Resistance0.7215 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0326.700VXP
Related Links0326., 0326.700VXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0326.700VXP Details Description
Related parts for 0326.700VXP
CAP CER 560PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 250W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 09P TOPCE datasheet.pdf
RES 191 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M8 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 200A 28VDC datasheet.pdf
IC ENCODER ROTARY 12BIT 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf