Littelfuse 03453HS2ZX010
03453HS2ZX010 picture photo
Mfg. Part Number
03453HS2ZX010
Brief Description
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT
Datasheet Download
03453HS2ZX010.pdf
Availability of 03453HS2ZX010
QUANTITY
03453HS2ZX010 Order Process
Ship out your order
Specifications of 03453HS2ZX010
Internal Part NumberEIS-03453HS2ZX010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series345
For Use With/Related Products3AG
Fuse Size1/4" Dia x 1-1/4" L (6.35mm x 31.8mm)
Number of Circuits1
Voltage250V
Current Rating20A
Mounting TypePanel Mount
Orientation-
Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
Contact MaterialCopper Alloy
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)03453HS2ZX010
Related Links03453H, 03453HS2ZX010 Datasheet, Littelfuse Distributor
03453HS2ZX010 Details Description
Related parts for 03453HS2ZX010
TRIAC 600V 8A TO263 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A SOT-223 datasheet.pdf
MINITEK HDR RA DR GP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
OPTO SENSOR PHOTO 5MM PNP L/D-ON datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.2A (Flash) Camera Flash 12-DSBGA (1.53x1.98) datasheet.pdf
FANSINK 86X35MM 12VDC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 48W datasheet.pdf