Murata Electronics North America 0402-33PF
0402-33PF picture photo
Mfg. Part Number
0402-33PF
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
0402-33PF.pdf
Availability of 0402-33PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0402-33PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402-33PF
Internal Part NumberEIS-0402-33PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 0402-33PF today.
Series0402-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-0402-33PF
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links0402, 0402-33PF Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
0402-33PF Details Description
Related parts for 0402-33PF
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 128K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.33W SOT23-3 datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 1CH SC70-6 datasheet.pdf
IC VCXO PLL CLK SYNTH 20-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMSV SIDE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 44MM datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf