AVX Corporation 04023A130JAT2A
04023A130JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A130JAT2A
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A130JAT2A.pdf
Availability of 04023A130JAT2A
QUANTITY
04023A130JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A130JAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A130JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A130JAT2A
Related Links04023A1, 04023A130JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A130JAT2A Details Description
Related parts for 04023A130JAT2A
RES SMD 1.33KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 62.497656MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 680 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16LFCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf